Offering you a complete choice of products which include double width scaffold with stair, mobile tower scaffold without stairway for rental, single width scaffold without stairway and single width scaffold without stair.
₹ 18800 / Unit Get Latest Price
| Size | 80x2.0mm |
| Height | 8m |
| Color | White,Yellow |
| Material | Aluminium |
| Length | 2500/1900/1300/1000/700mm |
| Scaffolding Width | 120mm-600mm |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
Minimum order quantity: 1 Unit
₹ 2500 / Unit Get Latest Price
| Minimum Rental Duration | For 1 week |
| Usage/Application | Industrial |
| Location/City | Chennai |
| Adjustable Height | Yes |
| Material | Aluminium |
| Diameter | 48.3mm |
Minimum order quantity: 1 Unit
₹ 26000 / Unit Get Latest Price
| Product Type | H-Frame System |
| Material | Aluminium |
| Condition | New |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Silver |
| Brand | Instafit |
| Vertical Size (Standard) | 3.0 m (10 ft) |
| Ledger Size (Horizontal) | 2.5 m (8 ft) |
| Pipe Thickness | 3.2 mm |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Unit
₹ 1900 / Unit Get Latest Price
| Product Type | H-Frame System |
| Material | Aluminum |
| Condition | New |
| Vertical Size (Standard) | 3.0 m (10 ft) |
| Ledger Size (Horizontal) | 2.5 m (8 ft) |
| Pipe Thickness | 3.2 mm |
| Surface Type | Hot Dipped Galvanized |
| Color | Silver |
| Dimension | 1.35*2m |
| Anti-Corrosion | Yes |
Minimum order quantity: 1 Unit
Sasi Kala (Sales Incharge)
360 Degree Global Equipments Private Limited
Door No.23, Plot No.1,2,3,4and5, Padasalai Street, Mel Ayanambakkam
Chennai - 600095, Tamil Nadu, India